blog

Chyby vznikajú hlavne kvôli reklame, ktorá nám často tvrdí, ako ľahko a bez práce niektoré pomôcky fungujú.

Bohužiaľ to tak mnohokrát nie je. Nižšie uvádzam nielen naše skúsenosti, ale aj postrehy od klientov a čitateľov - vyvarujte sa rovnakých chýb!

1) Použitie nevhodných produktov

Niektoré deo košíčky, ktoré vkladáte do WC, zafarbujú keramiku. Vo väčšine prípadov je bohužiaľ toto zafarbenie nevratné!

2) Použitie nevhodných čističov

Niektoré čističe farbí. Ak máte biele dosku, ako je na obrázku, dajte si pozor na farebné produkty, ktoré môžu doštička trvale poškodiť či sfarbiť.

3) Nedodržanie dĺžky pôsobenia

V prípade, že musíte prikročiť k použitiu agresívneho čističe (kyseliny a i.), Skráťte dĺžku pôsobenia na minimum (max. 5 minút!).

Najlepšie urobíte, keď budete proces opakovať viackrát s krátkou dobou pôsobenia.

Čistiacimi prostriedkami sa zbavíte nečistôt, ktoré sa nachádzajú na povrchu, avšak tieto prípravky nemajú silu dezinfikovať. Je preto nutné občas zaradiť do bežného upratovania tiež dezinfekčné prostriedky a pár dobrých návykov .

Hubka na umývanie - záleží, kde leží. Nechávajte špongiu na umývanie uschnúť zavesenú. Pravidelne raz za šesť týždňov ju vymeňte. Ak používate skôr handrové žinky, mali by ste ich každý týždeň vyprať spoločne so svetlými uteráky na vyššiu teplotu, cca 60 ° C.

Pozrite sa pod fľašu so šampónom. "Ako často nadvihnete fľašu s penou, mydlom alebo šampónom, aby ste pod nimi upratali?" Po umývaní opláchnite vaňu a nádoby nadvihnite - v najlepšom prípade povrch utrite. Vypuklá dna dávajú totiž šancu vode, ktorá stečie pod nádobky, aby v teple kúpeľne vytvorila útulné prostredie pre nechcenú návštevu baktérií.

Dbajte na svoj kefku! Rozmyslite si dobre, či na neho budete dávať kryt, čím mu znemožňuje vysychanie a vlhko naopak napomôže premnoženie baktérií. Najlepšie je kefku dobre opláchnuť a uložiť do zvislej polohy tak, aby mohol poriadne vyschnúť. Nič nepokazíte, keď ju občas prečistíte ústnou vodou. Tiež by sa v žiadnom prípade nemala dotýkať inej kefky.

Aj vaňa potrebuje údržbu. "Oplachuje po kúpeli vaňu?" Ak nie, začnite. V miestach, kde sa opierame hlavou, sa tvorí mastnota, ktorá na seba nalepuje ďalšie nečistoty. Navyše, ak vaňu opláchnete po umytí studenou vodou - rýchlejšie sa vám "odhmlia" zrkadla.